Od zawsze z muzyką w sercu, miłośniczka spontanicznych wyzwań i przygód. Uwielbia rozmowy o ciekawych punktach widzenia, najlepiej przy dobrym jedzeniu.

„120 uderzeń serca” to porywający film o sile młodości, wyścigu ze śmiercią i o samym umieraniu – o burzliwych czasach lat 90., epidemii AIDS i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu.

Robin Campillo, reżyser, scenarzysta i montażysta, odwołuje się do bardzo osobistych doświadczeń. Twórca „120 uderzeń serca” sam był aktywistą międzynarodowej grupy ACT UP popierającej działająca na rzecz ludzi chorych na zespół nabytego niedoboru odporności, a jego partner zmarł na AIDS. Film pokazuje atmosferę wczesnych lat 90. – epidemia zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Aktywiści z paryskiego ACT UP starają się przerwać zmowę milczenia wokół choroby organizując akcje, marsze i happeningi.

Film zdobył Grand Prix na Festiwalu Filmowym w Cannes 2017, 6 prestiżowych  francuskich nagród Cezara 2018, oraz główną nagrodę na All About Freedom Festival w Gdańsku.

„120 uderzeń serca” to pełen pasji i furii portret młodości, rasowe, rozdyskutowane kino społeczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach.

Zapraszamy na seans DKF „Ósemka” już 9 lipca, o godzinie 19:00 w Multikinie.

Dodaj komentarz