Od zawsze z muzyką w sercu, miłośniczka spontanicznych wyzwań i przygód. Uwielbia rozmowy o ciekawych punktach widzenia, najlepiej przy dobrym jedzeniu.

Dzisiaj na ekranie Multikina będzie można obejrzeć fascynującą i pełną emocji historię Marii Callas – greckiej śpiewaczki operowej o międzynarodowej sławie. Primadonnę stulecia, gdyż tak ją nazywano, ceniono za umiejętność tworzenia na scenie operowej wielkich kreacji dramatycznych. W opinii krytyków, od strony aktorskiej „żadna ze śpiewaczek nie mogła się z nią równać”. Największe sukcesy odnosiła w wielkich partiach przeznaczonych dla sopranu dramatycznego  i rolach wymagających znakomitej techniki.

Reżyserem filmu jest Tom Volf, fotograf, dokumentalista i jednocześnie pasjonat opery, który od lat fascynował się Marią Callas i poszukiwał prawdy o niej. Praca nad filmem trwała cztery lata. Volf przez trzy lata podróżował po świecie, zbierając unikatowe, dotychczas nieudostępniane archiwa: prywatne filmy, zdjęcia, nagrania z występów Callas zrobione przez fanów, intymne listy i zagubione wywiady. Żaden z poprzednich filmów o Callas nie zawierał tak szerokiej i bogatej kolekcji materiałów. Połowa z nich, nigdy nie była publikowana.

W efekcie powstał film wypełniony muzyką i niepowtarzalnym głosem Callas. Zobaczymy jej osobowość, zarówno od strony publicznej – wielką artystkę całkowicie oddaną muzyce i uwielbianą przez tłumy, jak i prywatnej – piękną, wrażliwą i zagubioną kobietę, która chciała nie tylko pracować, lecz również żyć.

Jaka była naprawdę? Dowiemy się dzięki dzisiejszemu seansowi tj. 11 czerwca o godzinie 19:00 w Multikinie.

KINÓWKI.pl

 

Dodaj komentarz