Od zawsze z muzyką w sercu, miłośniczka spontanicznych wyzwań i przygód. Uwielbia rozmowy o ciekawych punktach widzenia, najlepiej przy dobrym jedzeniu.

Od 27 lat Włocławek jest gospodarzem Finału Turnieju Poezji Śpiewanej – najważniejszej imprezy tego nurtu w Polsce, będącej jednocześnie najbardziej prestiżowym wydarzeniem muzycznym w mieście. Finał odbywa się w ramach 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

7 czerwca przez cały dzień trwać będą warsztaty i próby z Katarzyną Winiarską, Elżbietą Zapendowską, Janem Zdziarskim i Andrzejem Głowackim.

8 czerwca w sali widowiskowej „Browaru B.” odbędą się dwa koncerty konkursowe 27. FTPŚ. Młodych wokalistów z całej Polski będzie można posłuchać o 17:00 i 19:00. Do odebrania są darmowe zaproszenia w „Browarze B.” i na www.biletyna.pl.

W skład jury wchodzić będą:

Katarzyna Groniec – kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm i pazur sceniczny. W marcu ukazała się jej kolejna 10 płyta pt. „Ach”, tym razem złożona w całości z autorskich tekstów i muzyki. Po 3 latach wraca do włocławskiego Centrum Kultury „Browar B.” i 9 czerwca zaprezentuje swoją najnowszą twórczość.

Teresa Drozda  –  dziennikarka muzyczna  Polskiego  Radia,  współprowadząca  audycję  „Gitarą  i  piórem”  w  radiowej  Trójce,  autorka niekomercyjnego  serwisu  internetowego  poświęconego  piosence  literackiej  „Strefa  Piosenki”.

Lech Śliwonik  –  teatrolog,  prezes  Towarzystwa  Kultury  Teatralnej  w  Warszawie,  redaktor  naczelny  „Sceny”, były rektor Akademii Teatralnej w Warszawie.

ojciec Wacław Oszajca – poeta, autor kilkunastu tomów poetyckich przekładanych na niemiecki,  włoski  i  rosyjski,  jest  członkiem  Stowarzyszenia  Pisarzy  Polskich,  zasiadał  w  jury  Nagrody Literackiej Nike.

Janusz Strobel – jeden z wirtuozów gitary klasycznej, kompozytor, aranżer. Poza muzyką na potrzeby filmu, teatru oraz niezliczoną ilością piosenek, działalność kompozytorska artysty obejmuje również tworzenie muzyki na gitarę klasyczną solo i z towarzyszeniem orkiestry.

Katarzyna Groniec

9 czerwca o 20:00 odbędzie się Dobry koncert, podczas którego wystąpią uczestnicy finału oraz Katarzyna Groniec, i który bedzie ukoronowaniem zmagań uczestników turnieju. Bilety w cenie 70 zł (od 1.06.2018).

 

 

Dodaj komentarz