Uwielbia tworzyć i patrzeć na efekty swojej pracy, szuka nowych wrażeń i wyzwań, często buntuje się przeciwko całemu światu; wielbicielka sztuki, fotografii, alternatywnej muzyki, przy której lubi czasem potańczyć.

Już po raz dziewiąty w naszym mieście organizowany był koncert Uwielbienie – wydarzenie, podczas którego z wielką czcią i ogromną radością przedłużamy czas świętowanie tego niezwykłego dnia jakim jest Boże Ciało.

Tegoroczny koncert odbywał się w setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, więc prowadzący zwrócili na to uwagę:

Dziś, chcemy Bogu dziękować za tę wolność, którą możemy się cieszyć, ale o umocnienie, o które chcemy też Pana prosić, wolności, o którą wciąż musimy walczyć w nas i wokół nas i którą musimy budować na fundamencie Ewangelii.

Na prośbę księży ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza w naszej diecezji rozpoczęła się Peregrynacja Figury św. Michała Archanioła z Góry Objawień na górze Gargano we Włoszech. Od tego czasu figura nawiedziła już 48 parafii naszej diecezji, a do zakończenia peregrynacji, z końcem lipca, św. Michał w wizerunku cudownej figury odwiedzi ponad 100 parafii. Jego podobiznę mogliśmy również zobaczyć na koncercie! Gdziekolwiek się pojawi, tłumy ludzi modlą się i proszą świętego o jego pomoc w walce ze złem.

Tegorocznymi solistami byli: Marta Florek, Magdalena Grzechnik, Anna Bystroń-Jajkiewicz, Marcin Jajkiewicz, Andrzej Skorupa, Wiktoria Jajkiewicz.

Wystąpił także  Chór „VOCE ANGELI“, któremu towarzyszyli: Patrycja Kawęcka Czerska, Natalia Bajak, Magdalena Kiersikowska, Elżbieta Siwek, Adam Czapla, Adam Bytomski, Jakub Dobrzański, Tomasz Pacak,

Schola dziecięca z parafii św. Stanisława we Włocławku pod kierunkiem p. Marzeny Dembickiej,

Dziecięco-Młodzieżowa Schola parafialna „Źródło” z Osieka n. Wisłą pod kierunkiem Eweliny Metlewskiej,

Dziecięcy zespół wokalny z Lubania pod kierunkiem wójta gminy p. Larysy Krzyżańskiej,

oraz Krakowska Orkiestra Kameralna „Dell‘Arte”.

Nasza redakcja oczywiście nie opuściła wydarzenia bez zrobienia odpowiedniej ilości zdjęć dla Was!

Dodaj komentarz