Od zawsze z muzyką w sercu, miłośniczka spontanicznych wyzwań i przygód. Uwielbia rozmowy o ciekawych punktach widzenia, najlepiej przy dobrym jedzeniu.

Już dzisiaj DKF Ósemka zaprasza na film, o którym trudno jest opowiedzieć, ale świetnie się go ogląda.

The Place to psychologiczny thriller, w którym reżyser Paolo Genovese bierze pod lupę moralność, a także mroczne tajemnice ludzkiej duszy, tak jak w swoim poprzednim dziele, rewelacyjnej komedii obyczajowej Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, którą mogliśmy oglądać rok temu przy okazji kina plenerowego na Przystani.

Tytułowe „The Place” to nazwa baru, w którym codziennie, przy tym samym stoliku siedzi tajemniczy mężczyzna, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu. Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?

Paolo Genovese stworzył portret ludzkiej moralności, opowieść o ludzkiej naturze. Nie dokonuje jednak żadnej oceny i nie moralizuje, ale stawia pytanie: co jesteśmy w stanie zrobić, aby spełnić nasze największe marzenia? Gotowych na refleksję zapraszamy na seans, już 14 maja o godzinie 19:00 w Multikinie.

 

Dodaj komentarz