Społecznik, student, aktywista, politykier, jeden z trzech włocławian z dumą mówiących o swym pochodzeniu. Amator pizzy na tłustym cieście, zwolennik piwa niekraftowego.

Dziś wieczorem jasne stało się kto będzie gwiazdą tegorocznych Dni Włocławka. Jak udało nam się ustalić, główna scena tegorocznego święta miasta zlokalizowana będzie na Bulwarach Piłsudskiego. Czy do tego czasu Rada Miasta zdąży podjąć decyzję w sprawie „legalizacji” piwa pod chmurką na tym obszarze? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że do Włocławka zawita Kult.

Zespół, będący w czwartej dekadzie swojego istnienia jest prawdziwym „łowcą koncertów”; mimo lat na karku muzycy wciąć potrafią zgromadzić pod sceną tłumy. Kult to zespół uznawany za „kultowy”, to polska klasyka rocka alternatywnego. Korzenie ich muzyki to jednak również punk, rock psychodeliczny, a nawet jazz. Grupa wydała łącznie 20 albumów. Ich płyta „MTV Unplugged” pokryła się diamentem – najwyższym w Polsce certyfikatem sprzedaży.

Fani Kazika Staszewskiego i jego zespołu będą mieli okazję posłuchać klasyki polskiego rocka na włocławskich bulwarach już 23 czerwca. Według wstępnych informacji zespół nie pojawi się na scenie wcześniej niż o 20:00. Muzycy pomimo wieloletniego stażu (a może dzięki niemu) wciąż potrafią naładować energią scenę i publikę, więc o poziom Dni Włocławka 2018 zdecydowanie nie musimy się martwić.

 

Dodaj komentarz