Nie identyfikuje się ze słowem "wszyscy", ale bardzo ceni "razem", "wspólnie". Spóźnia się, kiedy tylko może.. czyli zawsze. Lubi żółwie, co przekłada się na jej styl bycia (patrz: tempo). Zainteresowana pojęciem sztuki w każdej postaci. Nie wyobraża sobie życia bez dobrej muzyki, designu i świeżo palonej kawy.

Wczoraj, 26 kwietnia, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kolejnych Drzwiach otwartych. Tym razem padło na Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza.

Na korytarzach nie zabrakło serii uśmiechów, wynikających z chęci uczniów do współpracy nad odsłonięciem zalet szkoły. Szczególne zaangażowanie włożono w różnorodne atrakcje interaktywne i makiety, które spotkać można było podczas spaceru po piętrach. Już od chwili przekroczenia progu budynku, wyczekiwaliśmy znalezienia Wystawy PRL-u, zareklamowanej na niebieskim aucie tamtych czasów przed wejściem. Spojrzenie na ówczesne przedmioty codziennego użytku, takie jak maszyny do pisania, odtwarzacze płyt winylowych czy urokliwe aparaty typu ZENIT, było miłą odskocznią od dzisiejszej technologii. Uczniowie biorący udział w wystawie postarali się nawet o smakowity chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem! Nie zabrakło również pokazów chemicznych czy żywych opowieści nauczycieli o wycieczkach językowych.

Wczoraj w Długoszu każdy nowy przybysz został ciepło przyjęty. Warto zwrócić także uwagę na ciekawą opcję liceum – możliwość własnego wyboru przedmiotów rozszerzonych, nienarzuconych przez profil. Odróżnia to szkołę od innych i na pewno stanowi jeden z największych czynników przyciągających dla niezdecydowanych gimnazjalistów.

 

Dodaj komentarz