Aleksandra Świtalska

Licealistka o wyglądzie trzynastolatki. Krzywe zęby nie są dla niej przeszkodą w uśmiechaniu się i radości z życia. Kocha podróżować pociągami. Niepraktykująca wegetarianka, ale praktykująca katoliczka. Jej pasją jest fotografia i historia, mimo słabych ocen z tego przedmiotu. Ponadto fanka Michaela Jacksona i zakupów na Aliexspress.

Prezent na komunię? Co kupić, jaki prezent  wybrać? Do maja zostało coraz mniej czasu. Dlatego, o tym co podarujemy trzecioklasistom najlepiej zdecydować już teraz . Zastanawiając się powinniśmy wziąć również pod uwagę preferencje dziecka. Lista prezentów komunijnych jest długa, ale można wybrać prezent, który będzie służył zarówno zabawie jak i edukacji oraz rozwojowi młodego człowieka. Zatem, co kupić z okazji Komunii Świętej? Oto propozycje prezentów:

Dewocjonalia
Złoty lub srebrny łańcuszek z krzyżykiem lub medalikiem Matki Boskiej, a może różaniec? Choć dewocjonalia to dziś raczej dodatek do innego prezentu, to warto o nich pamiętać. Z jednej strony to pamiątka na całe życie, z drugiej uświadomi młodemu człowiekowi, co tak naprawdę jest ważne w Komunii Świętej. Nie rezygnujmy z nich, bowiem o ile sprzęt elektroniczny za kilka lat będzie nadawał się się kosza, złoty medalik czy łańcuszek pozostanie na lata jako pamiątka. Doskonałym pomysłem jest także Pismo Święte, aby młody człowiek miał swoją osobistą Biblię. Aktualnie na rynku jest do wyboru wiele wersji w wygodnym i przyjaznym dla dziecka wydaniu.

Biżuteria
To tradycyjny prezent komunijny. Warto wybrać coś, co będzie ponadczasową pamiątką – np. prosty łańcuszek z białego lub żółtego złota, krzyżyk lub medalik. Można też wybrać delikatną bransoletkę lub małe kolczyki na sztyfcie z cyrkoniami lub diamentami – to rzeczy zawsze modne, które nigdy się nie znudzą.

 

Książki
Jest to doskonały pomysł na każdą okazję. Nie musimy sięgać jedynie po te o tematyce religijnej, świetnie sprawdzą się także inne tytuły. Wybierajmy ładne wydania, twarde okładki. „Mały Książę”, „Kubuś Puchatek”, „Ania z Zielonego Wzgórza” – to jedne z tych książek, z których dziecko ucieszy się w dniu swojego święta i po które chętnie sięgnie za kilka lat. Nie zapomnijmy o wpisaniu dedykacji!

Na sportowo
Podczas wybierania prezentu dla bliskiego nam dziecka, możemy postawić na sport i zdrowy styl życia. Rower to jeden z najbardziej tradycyjnych prezentów komunijnych. Świetnym pomysłem na są także rolki czy deskorolka.

Aparat fotograficzny
Przy okazji pierwszej komunii warto zaszczepić w dziecku nowe zainteresowania np. fotograficzne. Dlatego warto wybrać na prezent aparat fotograficzny. Nie musi to być lustrzanka, możesz wybrać prosty model, ozdobiony dziecięcymi motywami  albo też zrezygnować z całkowitego automatu, tak aby robienie zdjęć i obsługa urządzenia stanowiła wyzwanie dla młodego człowieka. Aparat fotograficzny to sprzęt, który przyda się nie tylko na wyjazdach i rodzinnych uroczystościach, ale może też pomóc dziecku odkryć pasję.

Zegarek
Kolejny ponadczasowy prezent komunijny to zegarek. W zależności czy chcemy wręczyć go chłopcu czy dziewczynce, możemy dobrać odpowiedni kolor tarczy i paska oraz materiał wykonania. Warto też zastanowić się czy wybrać zegarek elektroniczny z dużą liczbą funkcji czy bardziej klasyczny kwarcowy ze wskazówkami.

Instrument muzyczny
Młodzi ludzie szybciej i łatwiej się uczą. A naukę gry na instrumentach warto zacząć jak najwcześniej. Prezent na komunię może być dobrą okazją do zainteresowania młodego człowieka muzyką. Tym bardziej, że instrumenty dla początkujących muzyków nie są drogie, choć warto zdecydować się np. na gitarę renomowanej firmy, bo zły instrument może zniechęcić do dalszej nauki lub wyrobić złe nawyki.

 

Czytnik e-booków-nowoczesny prezent
Czytnik e-booków to dobry prezent dla dzieci, które lubią czytać. Jeśli dziecko stroni od książek, rodzice nie powinni liczyć, że posiadanie czytnika radykalnie zmieni jego nastawienie do czytania książek – choć, oczywiście może tak się zdarzyć. Czytnik e-booków to jednak świetny gadżet, który najbardziej przydaje się w podróży.

Pierwsza” komórka
W życiu każdego dziecka nadchodzi dzień, w którym spełnia się jego wielkie marzenie i dołącza do grupy użytkowników sieci komórkowej. To dlatego podarowany przy okazji Pierwszej Komunii Świętej telefon, często jest żartobliwie nazywany Pierwszą Komórką. Inwestując w telefon należy zachować zdrowy rozsądek. Telefon powinien mieć funkcje, które przydadzą się dziecku, być lekki i nie wyglądać zbyt poważnie.

 

Wyjazd w wymarzone miejsce.
Od sezonu komunijnego już nie daleko do wakacji, może warto podarować dziecku, upragnioną wycieczkę do parku rozrywki, Disneylandu albo na koncert idola. Nie jest to prezent materialny, jednakże młody człowiek na pewno się z niego ucieszy, a wspomnienia zachowa na bardzo długo.

Starajmy się  prezentem na komunię sprawić dziecku radość, ale niech nasz prezent nie sprawi, że stanie się on ważniejszy od samej uroczystości. Prezent na komunię nie powinien przysłonić wagi sakramentu. Tutaj bardzo ważna jest rola rodziców, aby wcześniej jak najwięcej powiedzieli dziecku o samej uroczystości i dobrze je do niej przygotowali. Prezent to nie wszytko, bo najważniejsze jest to, co przeżywa w środku.

Dodaj komentarz