Od zawsze z muzyką w sercu, miłośniczka spontanicznych wyzwań i przygód. Uwielbia rozmowy o ciekawych punktach widzenia, najlepiej przy dobrym jedzeniu.

Już jutro DKF „Ósemka” ma nam do zaoferowania debiut reżyserski Jagody Szelc, film pod tytułem „Wieża. Jasny dzień”. Produkcja miała swoją premierę na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie zdobyła nagrody: za Debiut Reżyserski, za Najlepszy Scenariusz oraz Nagrodę Onetu „Odkrycie festiwalu” dla samej Jagody Szelc. Kontynuując szczęśliwą passę filmowego laureata Paszportu „Polityki”, obraz znalazł się również wśród 44 światowych tytułów o kategorii prezentującej filmy awangardowe, polityczne reportaże oraz prace eksperymentalne na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Wieża. Jasny dzień” jest opowieścią o spotkaniu po latach i próbie odbudowania siostrzanej relacji. Do Muli, mieszkającej w wiejskim domu z mężem i chorą matką, przyjeżdża jej młodsza siostra Kaja, która zniknęła sześć lat temu. Mula obawia się, że niezrównoważona siostra chce odebrać swoją biologiczną córkę Ninę, która jest aktualnie pod opieką cioci. Z dnia na dzień zachowanie Kai wydaje się dla rodziny coraz dziwniejsze. Kościelna uroczystość się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje. Dochodzi do wydarzeń, które trudno wyjaśnić. Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny, ważniejszy powód, dla którego Kaja zdecydowała się wrócić.

Film przedstawia nieskrępowaną wyobraźnie i ogromne ambicje reżyserki. Snuje opowieść o kondycji ludzkiej, jej metafizyczności oraz pokazuje świat, w którym doszło do zakwestionowania schematów i zmian istniejącego porządku – świat w obliczu apokalipsy, która może być początkiem nowej, lepszej rzeczywistości. Jeśli chcecie dać się wciągnąć w tą pozornie namacalną historię oraz przekonać się, że nic tu nie jest takie, jakie początkowo mogłoby się wydawać, serdecznie zapraszamy na seans już 23 kwietnia o 19:00 w Multikinie.

Dodaj komentarz