Nie identyfikuje się ze słowem "wszyscy", ale bardzo ceni "razem", "wspólnie". Spóźnia się, kiedy tylko może.. czyli zawsze. Lubi żółwie, co przekłada się na jej styl bycia (patrz: tempo). Zainteresowana pojęciem sztuki w każdej postaci. Nie wyobraża sobie życia bez dobrej muzyki, designu i świeżo palonej kawy.

Wczoraj mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drzwiach otwartych III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. Już na wejściu zostaliśmy mile przywitani przez personel i zostały nam wręczone czerwone ulotki, dzięki którym możemy podzielić się informacjami na temat profili, czekających na zasilenie przez gimnazjalistów w nowym roku szkolnym. We wrześniu pojawią się nowe klasy biologiczno-chemiczne, społeczno-prawne, klasa matematyczno-geograficzna oraz politechniczna.

To prawda, że budynek LMK po remoncie robi niemałe wrażenie. W porównaniu do innych liceów posiada bardzo szerokie schody, co wydaje się przydatne w obliczu „korków” na przerwach. Teraz zupełnie poważnie –  pokaz pirotechniczny i doświadczenia przeprowadzane w sali chemicznej pod numerem 311 przyciągnęły tłumy. Uczniowie we współpracy z profesorem dali atrakcyjne show, pokazując przyjemne i emocjonujące aspekty nauki chemii. Warto zwrócić uwagę na wkład pracy aktorów z sali 106. O 17:00 odbył się LMK Talkshow na wzór programu Kuby Wojewódzkiego, poprzedzony satyrycznym nagraniem w wykonaniu uczniów.

Wczorajszego popołudnia można było zobaczyć, że LMK jest szkołą z inicjatywą – szkołą pełną osób z zapałem do pracy i tworzenia nowych, niepowtarzalnych rzeczy. Co tu dużo mówić, każdy we Włocławku słyszał o udziale w konkursach związanych z obecnością Sarsy i Dawida Kwiatkowskiego.

Uczniowie LMK nie boją się wyzwań, trzeba im to przyznać. Tworzą społeczność szkolną najlepiej, jak potrafią.

Dodaj komentarz