Nie identyfikuje się ze słowem "wszyscy", ale bardzo ceni "razem", "wspólnie". Spóźnia się, kiedy tylko może.. czyli zawsze. Lubi żółwie, co przekłada się na jej styl bycia (patrz: tempo). Zainteresowana pojęciem sztuki w każdej postaci. Nie wyobraża sobie życia bez dobrej muzyki, designu i świeżo palonej kawy.

Również w czwartek 12 kwietnia, odbyły się drzwi otwarte II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Tutaj także nie zabrakło wrażeń oraz cennych informacji od uczniów zaangażowanych w oprowadzanie po budynku szkoły, którzy czekali już przed wejściem, witając gości i oferując pomoc. Jednak najważniejszym aspektem tamtego dnia okazała się po prostu zabawa.

Już po przekroczeniu progu liceum słyszalne były głosy dwóch komentatorów, zapowiadających atrakcje w poszczególnych pomieszczeniach szkoły. Świetny pomysł na połączenie informacji z satyrą. Ponadto uczniowie wytypowali dwa zespoły muzyczne (The Wookers oraz Pepereo), które przyciągały gimnazjalistów do sali gimnastycznej, gdzie zaraz miała odbyć się grupowa zumba. Wspólny taniec okazał się najlepszą formą na ukazanie codzienności Kopernika – uśmiechu i energii. Kreatywnością na pewno wykazali się uczniowie organizujący teatr w jednej z klas, do której zapraszała nauczycielka, bawiąc się przy okazji w tatuażystkę. Korytarze zapełnione zdjęciami oraz projektami społeczności szkolnej sprawiały, że nie można było przejść obok nich obojętnie. Domową atmosferę budowały stoliki uroczo przystrojone jak w kawiarence, przy których zasiadali goście, wcześniej odebrawszy przekąski.

W czwartek Kopernik dał ogromną dawkę energii gimnazjalistom wybierającym przyszłą szkołę. Jest to liceum pełne kreatywnych ludzi, lubiących działać w grupie. Nie można zapomnieć, jak zróżnicowaną ofertę profili posiada – technologiczny, matematyczno-geograficzny, kulturalno-medialny, biologiczno-chemiczny oraz polonistyczno-biologiczny. Nietypowość zestawień przedmiotów rozszerzonych jak najbardziej działa na plus dla szkoły. Poza tym, kto nie zwrócił uwagi na kolorowe logo Kopernika rodem z twórczości Andy’ego Warhola? To kolejny dowód na obecność ambitnych i pomysłowych ludzi, dumnie promujących II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika we Włocławku.

P.S. W Kopcu na korytarzach znajdują się przydatne, elektroniczne zegary. Tej kwestii nie wolno pominąć!

fot. Natalia Wilczura

Dodaj komentarz