Nie identyfikuje się ze słowem "wszyscy", ale bardzo ceni "razem", "wspólnie". Spóźnia się, kiedy tylko może.. czyli zawsze. Lubi żółwie, co przekłada się na jej styl bycia (patrz: tempo). Zainteresowana pojęciem sztuki w każdej postaci. Nie wyobraża sobie życia bez dobrej muzyki, designu i świeżo palonej kawy.

Wczoraj, 12 kwietnia, po zajęciach szkolnych odbyły się Drzwi Otwarte w I Liceum Ogólnokształcącym im. Ziemi Kujawskiej. Coroczna inicjatywa pomaga niezdecydowanym i ciekawskim gimnazjalistom poznać szkołę od wewnątrz, bowiem nowy budynek, jakim od września ubiegłego roku szczyci się LZK, nie jest pełnym obrazem liceum.

Uczniowie w współpracy z nauczycielami bardzo ochoczo i kreatywnie podeszli do wyzwania zapewnienia dwugodzinnych atrakcji gościom. Klasy chemiczne i biologiczne zorganizowały pokazy doświadczeń oraz pochwaliły się zbiorami okazałych muszli, zielników i ptasich gniazd. Ponadto jedna z uczennic klas maturalnych, mocno zaangażowana w życie szkoły i olimpiady z dziedziny biologii, wypowiedziała się na forum, jak wygląda codzienność w LZK. Przewodniczący rozdwajał się pomiędzy chemią a językiem rosyjskim, którego pasjonaci przygotowali zalążek kultury państwa ze stolicą w Moskwie. Gimnazjaliści chętnie zatrzymywali się tam na herbatę z rąk uśmiechniętego licealisty i robili zdjęcia, chowając się za tekturową matrioszką. Parę pomieszczeń dalej gości witała królowa Anglii, która zapraszała do wspólnego selfie. Skoro już o tym mowa, nie zabrakło również Harry’ego Pottera z białą sową, wychylającą się spod peleryny. Co ciekawe, uczniowie zainteresowani geografią przygotowali zabawę Geocatching, która pozwalała na dotarcie do każdej z klas, bez wyjątków. Osoby, uczęszczające na język francuski wykazały się chyba największym zapałem i ambicją, gdyż przygotowały widowiskową odsłonę klasy (wliczając kolorowe przekąski prosto z Paryża oraz pomalowane twarze na wzór mima) bez pomocy nauczycielki, która w tym czasie przebywała na wycieczce szkolnej we Francji.

Wczorajszego dnia LZK pełne było ludzi, radości i wrażeń. Czuć było atmosferę, która nie pozwalała na powstrzymanie szerokiego uśmiechu. Zaangażowanie nauczycieli, którzy z pasją opowiadali o swoim fachu i uczniów – działających w klasach oraz oprowadzających po budynku – było imponujące. Mamy nadzieję, że współpraca ta przyniesie słodkie owoce szkole i we wrześniu zapełni korytarze nowymi osobami chętnymi do działania.

Informacje na temat profilów oferowanych przez I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej znaleźć można na Facebooku szkoły.

Dodaj komentarz