Robię zdjęcia lepiej niż na nich wychodzę i studiuję kierunek, którego nazwy nikt nie potrafi zapamiętać.

„Młodzież, czyli kto, co, jak i dlaczego? Opracowanie Założeń do Strategii Państwa dla Młodzieży” to projekt zainicjowany przez Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Jak wskazuje sama nazwa, celem projektu jest stworzenie założeń do Strategii Państwa dla Młodzieży, czyli założeń do kompleksowego dokumentu, który kierunkowo mówi o tym co i jak państwo powinno robić na rzecz młodych ludzi. Od 2012 roku w Polsce nie istnieje taki dokument i chcemy to zmienić.

Jak chcemy ów dokument stworzyć? W każdym mieście wojewódzkim odbędzie się spotkanie z uczniami, studentami, aktywistami i mieszkańcami małych miejscowości. W kwietniu porozmawiamy o tym, jak to jest być częścią tych grup w Polsce i co powinno się zmienić, żeby było lepiej.

W naszym województwie takie spotkanie odbędzie się już 7 kwietnia w Toruniu, szczegóły znajdziecie w pod tym linkiem –Jak to jest być młodym? 

Spotkanie w kujawsko-pomorskim poprowadzi Karolina Pawłowska i Kacper Marciniak, czyli opiekun naszej redakcji oraz nasz wydawca. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz