Ekstrawertyczna społeczniczka, która do szaleństwa kocha szarlotkę swojej babci.

Już niedługo mija rok pracy Włocławskiego Instytutu Rozwoju. WIR właśnie rozpoczął zbiórkę podpisów pod projektem uchwały, która zakłada możliwość spożywania alkoholu na włocławskich bulwarach. Wniosek już w przyszłym tygodniu trafi do Urzędu Miasta, aby później procedować go podczas obrad Rady Miasta Włocławek.

Zastosowanie takich zmian w prawie miejskim jest możliwe dzięki nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Jako pierwsza z takiej możliwości skorzystała Warszawa, a w jej ślady idzie Włocławek. Kacper Marciniak – wnioskodawca projektu jest pełen nadziei i wiary we włocławian i jak sam mówi:

Bulwary w latach 70-tych i 80-tych cieszyły się szczególnym immunitetem, tutaj zawsze panowała pełna kultura. Fajnie byłoby tę tradycję jakoś podtrzymać i miło spędzać czas, pijąc piwo z przyjaciółmi. Wierzę, że włocławianie są ludźmi odpowiedzialnymi i znają granice dobrego smaku.

Projekt duże wsparcie otrzymuje od młodych, pełnoletnich ludzi, którzy niezwykle cieszą się z takiego pomysłu. Wydarzenie promujące tę akcję zainteresowało już ponad trzystu mieszkańców, a minęło dopiero kilka godzin od jego publikacji.

Więcej informacji na temat tego przedsięwzięcia można znaleźć na stronie internetowej WIRgdzie dostępne są również formularze, które może wypełnić każdy pełnoletni mieszkaniec Włocławka.

Dodaj komentarz