Ekstrawertyczna społeczniczka, która do szaleństwa kocha szarlotkę swojej babci.

Młodzieżowa Rada Miasta Włocławek VIII kadencji bierze się do pracy i swoje projekty uchwał wciela w życie.

Jedno z kluczowych dla tej kadencji przedsięwzięć miało miejsce w ubiegłą sobotę, a była to akcja „MRM dla malucha”. Młodzi radni odwiedzili oddział dziecięcy włocławskiego szpitala i spędzili tam czas z małymi pacjentami grając wspólnie w gry i zachęcając ich do zabawy. Nie są to na pewno ostatnie odwiedziny radnych tegoż oddziału, bo już na ostatniej sesji radni poruszali kwestię kolejnych odwiedzin.

Poniedziałkowa sesja obfitowała również w wiele zwrotów akcji i chwil grozy. Zaproszenie na posiedzenie jakie dostaliśmy przedstawiało godzinę 15:00. Jednak po rozmowach z urzędnikami Urzędu Miasta Włocławek doszliśmy do zaskakujących informacji, sesja nie zaczynała się o 15:00, a już o 14:00. Postanowiliśmy zapytać Przewodniczącego MRM o tę pomyłkę w zaproszeniu. Gdy jednak Jakub Lewandowski usłyszał czego ma dotyczyć rozmowa i że będzie ona nagrywana podsumował – Przypomniało mi się, że muszę jeszcze dopełnić parę obowiązków – i wrócił na salę posiedzeń. To samo pytanie postanowiliśmy zadać Rzecznikowi MRM, który stwierdził –Tak wyszło, tak wyszło i nie mam co tu powiedzieć.

Młodzieżowa Rada Miasta Włocławek poza akcją „MRM dla malucha” organizuje „Dzień Sportu we Włocławku”, już 7 kwietnia włocławianie będą mogli spotkać się z trenerami oraz zawodnikami różnych klubów sportowych, odbędą się liczne pokazy, które miejmy nadzieję przyciągną całą rzeszę mieszkańców miasta. MRM planuje również zorganizować Paradę Schumana, co pozwoli zaktywizować młodzież włocławskich szkół i jednocześnie przyczyni się do uświadomienia młodym ludziom kim był Robert Schuman i dlaczego odegrał tak ważną rolę w historii Europy.

Była już wiceprzewodnicząca – Oliwia Gromadzka – postanowiła złożyć mandat radnej. Jej miejsce zajął Dawid Jatczak, który powinien złożyć ślubowanie już na początku posiedzenia tak jak zostało to ujęte w planowanym porządku obrad VI sesji. Nie zrobił tego, podpisał jedynie nieokreślony dokument podsunięty przez przewodniczącego i uścisnął dłoń Jakubowi Lewandowskiemu.

Źródło: Fanpage: Młodzieżowa Rada Miasta Włocławek
Źródło: Fanpage: Młodzieżowa Rada Miasta Włocławek

Co ciekawe, właściwe ślubowanie odbyło się dopiero o godzinie 15:55, zaraz po przerwie w trakcie której zapytaliśmy Karolinę Wścisłek, dlaczego takowego ślubowania nie było. Rzecznik nie potrafiła nam jednak udzielić takowej odpowiedzi i stwierdziła: To już nie moja rola, nawet jakbym chciała to już nie mogę pomóc.

Poza uchybieniami proceduralnymi, czy też „pomyłkami” przy wysyłaniu zaproszeń dotyczących kolejnych sesji widzimy progres w działaniach Młodzieżowej Rady Miasta Włocławek. Radni przestają raczkować, a zaczynają chodzić i to nawet o własnych nogach. Ogromna nadzieję pokładamy również w Patrycji Sarnowskiej – nowej wiceprzewodniczącej MRM, która na poniedziałkowym posiedzeniu odznaczała się swoją kreatywnością i przemyślanym podejściem do kwestii działań Młodzieżowej Rady Miasta Włocławek.

Źródło: Fanpage: Młodzieżowa Rada Miasta Włocławek

Comments

Dodaj komentarz