Licealistka, zakochana w świecie kultury. Miłośniczka włoskiego jedzenia, pasjonatka rysunku i powszechnie pojmowanej sztuki. Ceni sobie połączenie klasyki z współczesnością oraz dobrą herbatę.

Włocławska metropolia – idealne miejsce do życia. Idąc przez miasto na pewno nie przegapicie centrum, które zdobi piękny, stary pomnik. Nie można zaprzeczyć, że to miasto wyjątkowe. 

Niech żyje Włocławek! Bo Włocławek to miasto jest nad miastami!

Maryla Rodowicz jest chyba najbardziej znaną postacią związaną z naszym miastem. Ukończyła LZK oraz ćwiczyła lekkoatletykę w Kujawiaku Włocławek. Rzadko niestety wypowiada się o swojej przeszłości, przez co nie możemy dowiedzieć się jakimi ulicami spacerowała za szkolnych czasów.

Włocławek na wybiegach

Król polskiego Instagrama – Dawid Woliński pochodzi właśnie z Włocławka. Ukończył miejscowe Prywatne Liceum Plastyczne. Chyba nikomu nie musimy przedstawiać jurora polskiej edycji Top Model. Kto nie zna jego windy?

Blisko do Toronto

Toruń blisko, Bydgoszcz blisko, Płock blisko. W sumie to wszędzie blisko. Idealne warunki do emigracji.

Dobrze się wyjeżdża

Nowiutkie drogi? Owszem! Niestety nie w centrum miasta, a poza nim – każda droga wyjazdowa z Włocławka jest idealna. Czy władze miasta chcą dać nam do zrozumienia, że nasze miasto jest zbyt ekskluzywne do życia oraz że powinniśmy je opuścić?

Włocławski z Warszawy

Niedawno Włocławek utracił swoją największą dumę – ketchup. Teraz jego produkcja odbywa się pod Warszawą. Ketchup Włocławski już nigdy nie będzie smakował tak samo…

Niby pierwsi, ale jednak nie do końca

Nasza drużyna – Anwil Włocławek daje nam wiele powodów do dumy. Na przykład w poprzednim sezonie weszli do fazy play-off z pierwszego miejsca w tabeli, co znaczyło, że będą grać z drużyną z miejsca ósmego. Ale nawet lider potrafi przegrać z ostatnim w tabeli.

Wysoko w rankingu

Włocławek zajął ostatnio zaszczytne drugie miejsce w rankingu najgorszych miejsc do życia. Srebrny medal to zdecydowanie powód do dumy!

Włocławek czy MocŁawek?

Najdłuższa rzeka Polski przepływa właśnie przez Włocławek. Nasze bulwary postanowiono udekorować niezliczoną ilością ławek, aby każdy mieszkaniec mógł podziwiać bieg rzeki i bez problemu znalazł sobie wolne miejsce do odpoczynku – podziwiać plener podczas pleneru.

Cleveland i California?

Włocławek otoczony jest przez cudownych sąsiadów. Możemy szczycić się towarzystwem Cleveland ( CLI, Lipno ) oraz Californi ( CAL, Aleksandrów Kujawski ). Nie zapominajmy o Kowalu, gdzie urodził się Kazimierz Wielki, który zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną.

I na koniec chyba największy powód do dumy (dosłownie) – nasz piękny most im. Edwarda Śmigłego-Rydza, który jest najbardziej rozpoznawalnym obiektem naszego Włocławka, a oświetlony zieloną iluminacją po zmroku przypomina raczej szkółkę leśną niż ciężką stalową konstrukcję.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz