Licealistka, zakochana w świecie kultury. Miłośniczka nuggetsów, pasjonatka rysunku i powszechnie pojmowanej sztuki. Ceni sobie połączenie klasyki z współczesnością oraz dobrą herbatę.

Rejs i Kujawskie Morsy popłynęły mu na pomoc, czyli o zbiórce pieniędzy na leczenie Mikołaja Bittnera.

Mikołaj ma 22 lata, ponad rok temu usłyszał diagnozę – mięsak Ewinga, czyli nowotwór kości w miednicy mniejszej. Te słowa nieodwracalnie zmieniły jego życie. Studia i codzienne życie przeszły na dalszy plan. Na pierwszy wysunęła się walka o zdrowie. Niestety leczenie jest niewyobrażalnie drogie. Tutaj z pomocą przychodzi rodzina, znajomi, znajomi znajomych, tak naprawdę pomagają wszyscy. Liczy się każda złotówka, która zostanie przekazana. Celem akcji jest zebranie 400 tysięcy złotych na immunoterapię, która wykonywana jest wyłącznie za granicą.

W Rejsie odbył się koncert połączony razem z licytacjami, a dochód z całego wydarzenia został przekazany dla Mikołaja. Kujawskie Morsy zorganizowały kąpiel w jeziorze Czarnym połączoną ze sprzedażą wypieków. Wszystkie uzbierane pieniądze również powędrowały na leczenie Mikołaja.

Każdy z Nas może włączyć się w pomoc Mikołajowi! Na facebooku powstała grupa Bazarek dla Mikołaja gdzie na licytacje wystawiane są przedmioty wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Można również przekazać na ten cel 1% podatku. Należy tylko wpisać nr KRS: 0000497348, cel szczegółowy: MIKOLAJ22. Sprawdźcie więcej tutaj. O Mikołaju możecie przeczytać także tu

Pani Małgorzata Pega-Ratkowski jedna z osób odpowiedzialnych za organizację zbiórki mówi: Musimy pamiętać, że w takich momentach najważniejsza jest pomoc. Organizując akcję nie zadajemy sobie pytania czy to duże wyzwanie. W takich momentach nie zadajemy sobie żadnych pytań tylko działamy. To się liczy. Dokładnie tak jest w tym przypadku. Wszyscy działamy, aby Mikołaj mógł powrócić do zdrowia!

Dodaj komentarz