Aleksandra Świtalska

Licealistka o wyglądzie trzynastolatki. Krzywe zęby nie są dla niej przeszkodą w uśmiechaniu się i radości z życia. Kocha podróżować pociągami. Niepraktykująca wegetarianka, ale praktykująca katoliczka. Jej pasją jest fotografia i historia, mimo słabych ocen z tego przedmiotu. Ponadto fanka Michaela Jacksona i zakupów na Aliexspress.

W minioną niedzielę, w parku Sienkiewicza odbył się Pierwszy Włocławki „Bieg po Życie”. Jego głównym celem była popularyzacja ogólnopolskiej akcji „Biegam dobrze”, w której udział biorą także włocławscy biegacze. Akcja polega na zbiórce środków finansowych na wybraną wcześniej fundację. W tym przypadku padło na Fundację Rak’n’Roll.

Mimo mroźnej pogody (a temperatura sięgała -10℃) zawodnicy stawili się na starcie. Po sygnale ruszyli w bieg. Trasa nie była zbyt długa (liczyła zaledwie 3,6 km), ale bardzo wymagająca, ze względu na liczne wzniesienia i zalegający na niej śnieg. Po trzech okrążeniach najlepsza wśród kobiet była Weronika Rzymska, zaś wśród mężczyzn tryumfował Sebastian Waszak. Nagrodę specjalną od Urzędu Miasta Włocławek otrzymał Patryk Sobkowiak z Poznania.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pakiet startowy, a po dobiegnięciu do mety, na szyjach uczestników zawisły pamiątkowe medale. Po zakończeniu biegu i ogrzaniu się ciepłą herbatą obyło się losowanie nagród ufundowanych przez licznych ofiarodawców.

Rozmawialiśmy z organizatorem biegu – Kamilem Rausem.

Skąd pomysł na zorganizowanie takiej akcji we Włocławku?

Pomysł to typowy spontan. Nie jest to moja pierwsza tego typu akcja i nigdy nie wiem, co mi przyjdzie do głowy. Na tym polega moje działanie: coś sobie wymyślę a potem to realizuję.

Na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze? 
Cały dochód z biegu zostanie przekazany na zbiórkę Sławka Leśniewskiego, który biega w akcji BIEGAM DOBRZE, dla Fundacji RaknRoll.

Jak ocenia Pan dzisiejszy bieg? Czy możemy się spodziewać podobnej akcji w przyszłym roku?
Kolejny bieg na pewno będzie jeszcze w tym roku w okolicach sierpnia/września. Jeśli chodzi o I Włocławski Bieg po Życie, to nie mi to oceniać. Mam tylko nadzieję że uczestnikom się podobało.

A uczestnikom… chyba się podobało. Mimo niskiej temperatury, bieg odbył się w ciepłej atmosferze i już czekamy na kolejny!

Dodaj komentarz