zwolennik pizzy hawajskiej oraz napojów typu "zero", fan produkcji Netflixa, domorosły informatyk, menadżer Włocławskiego Instytutu Rozwoju, były wiceprzewodniczący MRM Włocławek

Dzień wolny, kanapa i Netflix – znane większości z nas połączenie, które zapewnia nam bezproduktywne marnowanie czasu i prokrastynację. Co jednak zrobić, aby urozmaicić nieco swoją codzienność i zagospodarować nasz Day off nieco lepiej? Nasza redakcja przygotowała listę pomysłów co z tym czasem zrobić, aby nie był całkowicie stracony.

Zabawcie się w melomana

Platformy streamingowe oferują teraz specjalnie układane playlisty, do których można się zrelaksować i wyciszyć. Ułóżcie się wygodnie, zarzućcie muzykę na słuchawki/głośniki i odpłyńcie.
Proponujemy wam kilka ciekawych playlist:

Spotify – Deep House Relax
Youtube – Lofi Hip Hop Radio
SoundCloud – Chill out Playlist

source: pixabay


Pora na film

Obejrzyjcie coś, najlepiej odmóżdżającego. Przyjaciele, Bojack Horseman, Maska, Król Polki, Dobre Miejsce, Big Mouth to tylko kilka idealnych propozycji. A może chcecie lekko pogłębić swoją wiedzę o świecie? Zarzućcie sobie TED-a (i nie, nie chodzi nam o film z Wahlbergiem)
 i zróbcie sobie dobrą herbatę. Potem możecie ponarzekać jak bardzo Wam się one podobały albo i  nie. Jest już późno? 

Wskoczcie w pianę

I zrelaksujcie się jak nigdy dotąd. Długa i ciepła kąpiel pomoże Wam się rozluźnić. Dodanie świeczek pomoże tylko w otrzymaniu lepszego efektu.  Rzadko jesteśmy zdolni do chwili relaksu w zabieganym świecie. A czasem po prostu nam się należy. Nie lubicie długich kąpieli? Wskoczcie do sauny!

I wy bądźcie Buddą w Waszym domu

Pomedytuj, odpręż się najlepiej z kawą w oknie. Kontemplacja ruchu drogowego albo spacerujących po chodniku psów jest całkiem dobrym pomysłem. Odprężycie się, wyłączycie na chwilę i zapomnicie o otaczającym Was świecie. Będziecie mieli chwilę na refleksję, przemyślenie wszystkich błędów które popełniliście wiele lat temu, a myśli o których nawiedzają Was do tej pory. Gwarantujemy wam, że zrobi to z Was lepszych ludzi. A jeśli nie, to przynajmniej poczujecie zabawne zażenowanie. 

Wyciszcie się

Posłuchajcie deszczu, dźwięków kawiarni, szumu drzew lub morza.  Ale co jeśli nie mieszkacie w lesie/nad morzem/ niedaleko kawiarni? Żaden problem. Polecamy Wam platformę Noisli.com, na której możecie za darmo posłuchać dźwięków takich jak na przykład Wiatr + śpiew ptaków lub  Odgłosy ogniska i kawiarni. Sami znajdźcie swoje kombinacje!

Dodaj komentarz