Ekstrawertyczna społeczniczka, która do szaleństwa kocha szarlotkę swojej babci.

W ubiegły wtorek mieliśmy okazję gościć na II Sesji Młodzieżowej Rady Miasta, chociaż gościć to zbyt wiele powiedziane. Żadne media nie zostały niestety oficjalnie poinformowane o dacie tego wydarzenia, a my dowiedzieliśmy się o tym dzięki kuluarowym rozmowom z szeregowym radnym.

Z przykrością musimy stwierdzić, że frekwencja radnych nie powalała na kolana, a wręcz przeciwnie – pozostawiała wiele do życzenia. Do samego końca nie było wiadome, czy sesja się odbędzie, ponieważ społecznicy mieli ogromny problem z zebraniem quorum, gdy już jednak w sali pojawiło się 13 z 25 radnych posiedzenie można było rozpocząć. Na początku rada postanowiła wybrać rzecznika prasowego, została nim Karolina Wścisłek, która sama stwierdziła w rozmowie z nami, że będzie wizytówką rady i będzie starała się utrzymywać dobre stosunki z innymi radnymi oraz prezydium.

Radni postanowili powołać również cztery komisje stałe, jednak tu znów na drodze stanęła im wysoka absencja młodych samorządowców. Komisje co prawda zostały powołane, ale Jakub Lewandowski – przewodniczący MRM postanowił odłożyć w czasie przystępowanie radnych do komisji.

Jednym z najważniejszych punktów posiedzenia była zmiana loga rady, gdyż jak sam przewodniczący ocenił obecne logo jest przestarzałe. Symbol miał zaledwie cztery lata. Zastanawia nas jednak nie to, dlaczego został on zmieniony, a w jaki sposób. Niczym Jarosław Kaczyński swoim słynnym ja bez żadnego trybu, Jakub Lewandowski pokusił się o uchwalanie uchwały bez uchwały. Jak zapewnia nowa rzecznik już w najbliższym czasie będziemy mogli podziwiać nowe logo, dziś mija czwarty dzień od głosowania, a sama przedstawicielka nie posiada nawet jego zdjęcia.

Młodzieżowa Rada Miasta Włocławek VIII kadencji łamie wszelkie konwenanse i dlatego następna sesja nie odbędzie się w Urzędzie Miasta, a w kawiarni. Nie, to nie jest żart. Najbliższa Sesja MRM zostanie przeprowadzona w sobotę, 3 lutego (tj.dzisiaj) w kawiarnii „Śródmieście Cafe” o godzinie 12:00. Młodzi radni będą między innymi dyskutować nad objęciem patronatem jednego z projektów Włocławskiego Instytutu Rozwoju. Zostaje nam życzyć owocnej pracy oraz zdobycia quorum.

Dodaj komentarz