Licealista, miłośnik butów i ubrań. W wolnych chwilach chodzi na siłownie i ogląda mecze koszykówki. Ceni sobie dobrą muzykę i szczerych ludzi.

Jesteśmy po kolejnym meczu 17. kolejki Energa Basket Ligi. Ekipa z Włocławka po wyrównanym meczu pokonała AZS Koszalin 91:80.

Czternasta drużyna w tabeli podejmowała u siebie lidera. Pomimo niskiej lokaty gospodarze mieli apetyt na zwycięstwo. Wszystko dzięki wywalczonemu w ostatniej kolejce zwycięstwu nad Stalą Ostrów Wielkopolski – brązowym medalistą poprzednich rozgrywek. Od pierwszej akcji mecz był wyrównany, jednak lekko przeważali koszykarze z Włocławka. Po udanych akcjach m.in. Ivana Almeidy, czy Josipa Sobina wypracowali sobie dziesięciopunktową przewagę. Gospodarze nie pozwalali jednak Rottweilerom na pełną dominację, druga kwarta została przez nich wygrana 20:19 i do przerwy na tablicy widniał wynik 47:38.

Spokojna gra gospodarzy w trzeciej części pozwalała na stopniowe niwelowanie straty, celne rzuty Qyntela Woodsa, Jakuba Dłoniaka i Kacpra Młynarskiego zmniejszyły przewagę włocławian do zaledwie 5 oczek. Drużyna Anwilu zdążyła nas przyzwyczaić, że losy meczów rozstrzygają się dopiero w końcówkach. Na początku IV kwarty niesieni przez kibiców gospodarze zdobyli 10 punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie. Goście ocknęli się i szybko nadrobili stratę. Poprawiona obrona skutecznie zamykała AZS-owi drogę do kosza, a akcje świetnie dysponowanych dziś: Jaylina Airingtona i Pawła Leończyka pozwoliły na spokojne kontrolowanie gry aż do ostatniej syreny. Ostatecznie gospodarze ulegli Anwilowi 91:80.

Po siedemnastu kolejkach włocławianie z bilansem 14:3 są samodzielnym liderem EBL. Swoje kolejne spotkanie rozegrają 18 stycznia w Warszawie ze stołeczną Legią, która kiepsko radzi sobie w tym sezonie i z bilansem 0-16 zajmuje ostatnie miejsce w lidze.

Warto też dodać, że dzisiaj zostały rozlosowane pary ćwierćfinałowe nadchodzącego turnieju o Puchar Polski. Koszykarze z Włocławka zagrają z Asseco Gdynia. W przypadku zwycięstwa w półfinale spotkają się z wygranym pary Legia Warszawa- Stelmet Zielona Góra. Zawody będą rozgrywane od czwartku 15 lutego do niedzieli 18 lutego w hali Arena Ursynów w Warszawie.