Lena Dąbrowska

Miłośniczka podróży, interesuje się trochę fotografią, trochę modą, trochę kulturą. Od tego roku uczennica Liceum Ziemi Kujawskiej, a swoją przyszłość zdecydowanie chce powiązać z dziennikarstwem.

W tym wyjątkowym, świątecznym czasie cały świat nieco zwalnia. Bliższa nam jest empatia i pomoc innym. To dobry moment, aby podzielić się szczęściem z tymi, którzy naprawdę tego potrzebują.

Nasza redakcja również postanowiła pomóc – wsparliśmy stowarzyszenie mali bracia Ubogich.  Ich ideą jest otwieranie oczu społeczeństwu na potrzeby ludzi starszych, ich walkę z samotnością. Wolontariusze poprawiają jakość życia podopiecznych poprzez towarzyszenie im na co dzień, są dla nich przyjaciółmi. Jak co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Stowarzyszenie organizuje spotkania wigilijne dla samotnych, starszych osób. Koszt takiej wigilii to 50 zł za osobę – cena przeciętnego prezentu, który kupujemy. Dla tych ludzi będzie to prawdopodobnie jedyna możliwość spędzenia Świąt, nie będąc zamkniętym w czterech ścianach własnego domu.

W Święta nikt nie powinien zostać sam, a każda pomoc czyni świat lepszym. W końcu nigdy nie wiemy, kiedy to my będziemy jej potrzebować. Jeżeli jesteście zainteresowani i chcielibyście wspomóc tę szlachetną akcję, wejdźcie na stronę malibracia.orp.pl.

 

 

 

 

Dodaj komentarz