Ekstrawertyczna społeczniczka, która do szaleństwa kocha szarlotkę swojej babci.

Okres w którym chodzisz do szkoły lub studiujesz jest doskonałym momentem na znalezienie swojej pierwszej pracy. Dzięki takiemu doświadczeniu nauczysz się dobrze gospodarować pieniędzmi i przede wszystkim swoim czasem. Gdzie we Włocławku pracują ludzie młodzi? Nasza redakcja postanowiła to sprawdzić!

Sale zabaw dla dzieci

Mamy to szczęście, że we Włocławku jest kilka buszowisk, a każde z nich organizuje przyjęcia urodzinowe dla dzieci. A czym są urodziny bez animatora? W tej pracy świetnie sprawdzają się osoby młode, kontaktowe i pełne energii, które oczywiście nie boją się dzieci. Pracodawcy z chęcią sięgają po uczniów szkół średnich i studentów, którzy są w stanie podjąć się takiej pracy w weekendy.

Kino

Połączenie przyjemność z pracą brzmi idealnie. Młodzież nie tylko we Włocławku, ale i w całej Polsce z chęcią podejmuje pracę w kinach. Branża rozrywkowa pozwala na elastyczne godziny pracy w pełnym bądź częściowym wymiarze. To idealne rozwiązanie dla osób chcących łączyć zarabianie pieniędzy z nauką. Do obowiązków osoby pracującej w kinie należy obsługa klientów, sprawdzanie biletów, czy robienie popcornu. Pracownicy często dostają również bezpłatne wejściówki na seanse filmowe dla siebie oraz osób towarzyszących.

Kawiarnie i restauracje

Uśmiech i prezencja to podstawa. Młode pokolenie znajdzie zatrudnienie również w branży gastronomicznej, jako kelnerzy czy kelnerki. Jest to wspaniały sposób na pracę opierającą się na kontakcie z drugim człowiekiem. Ogromnym plusem takich miejsc jest to, że można sporo zarobić nie tylko z pensji, ale również z napiwków, które często są niemałe. Dla osób uczących się jest to bardzo dobra alternatywa ponieważ pracodawcy sami przyznają, że największy ruch mają w weekendy, gdy uczniowie mają wolne, więc może zamiast siedzieć i nic nie robić warto jest sobie trochę dorobić i zaoszczędzić na swoje przyjemności.

Ulotki

Rozdawanie ulotek to jedna z najpopularniejszych prac dla młodzieży. Na Placu Wolności znaleźć możemy dużo osób, które je rozdają. W naszym mieście najczęściej w ten sposób reklamują się szkoły dla dorosłych oraz restauracje. Okazuje się, że jest to dość dochodowa praca, a zwłaszcza, kiedy w grę wchodzi praca w zimę, gdy pracodawcy podwyższają pensję. Pytanie tylko, czy praca w niejednokrotnie skrajnych warunkach atmosferycznych nam odpowiada.

 

Prace sezonowe

Jest lato, wakacje, a ty nie masz pomysłu jak zarobić? To ten czas, gdy najwięcej młodych ludzi zgłasza się do lokalnych sadowników. Pomidory, truskawki, maliny czy ogórki wszystko to i jeszcze więcej – cały wachlarz warzyw i owoców. Pracodawcy aż proszą się o pracowników i nie ukrywają, że poszukują ludzi młodych, szybkich i solidnych. W tego rodzaju zatrudnieniu pensja zależy od wydajności Twojej pracy, im więcej zerwiesz tym więcej zarobisz.

 

Dodaj komentarz