Społecznik, student, aktywista, politykier, jeden z trzech włocławian z dumą mówiących o swym pochodzeniu. Amator pizzy na tłustym cieście, zwolennik piwa niekraftowego.

Rafał Sobolewski ogłosił wybory do młodzieżowej rady miasta. Głosowanie odbędzie się jeszcze przed świętami. Publikujemy istotne informacje dla kandydatów i wyborców oraz wzory dokumentów.

Przewodniczący Rady Miasta Włocławek – Rafał Sobolewski zarządził wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Włocławek. Informację o tym podało dziś prasie Biuro Rady Miasta. Komunikat dotyczący głosowania przekazano także dyrektorom szkół, którzy muszą powołać obwodowe komisje wyborcze. Głosowanie wyłaniające kandydatów ósmej kadencji MRM odbędzie się 18 grudnia.

Kto może głosować? Do głosowania w wyborach uprawnieni są uczniowie szkół we Włocławku w wieku od 13 do 20 lat. W praktyce są to uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych, uczniowie klas gimnazjalnych oraz uczniowie szkół średnich/ponadgimnazjalnych, którzy w dniu wyborów wylegitymują się przed obwodową komisją wyborczą dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

Jak zgłosić swoją kandydaturę?

Po pierwsze, musisz zebrać 15 podpisów osób popierających twoją kandydaturę. Co ważne, podpis na liście poparcia twojego zgłoszenia może złożyć tylko osoba posiadająca czynne prawo wyborcze w wyborach do MRM w twojej szkole – to znaczy, że nie możesz poprosić o podpis mamy, taty, nauczyciela, ani ucznia IV klasy szkoły podstawowej.

Drugim krokiem jest uzyskanie podpisu dyrektora szkoły na zgłoszeniu kandydata. W praktyce oznacza to zgodę dyrektora szkoły na kandydowanie. Pamiętaj, żeby na karcie zgłoszenia kandydatury oprócz podpisu dyrektora znalazła się pieczęć szkoły.

Trzeci krok to podpisanie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Jeśli jesteś pełnoletni, podpisujesz ją osobiście. Jeśli osiemnaste urodziny masz jeszcze przed sobą, zgodę tę muszą podpisać twoi rodzice.

Po czwarte, choć dotyczy to tylko kandydatów, którzy nie ukończyli 18. roku życia, musisz uzyskać zgodę rodziców na udział w wyborach i w pracach rady.

Gdy skompletujesz wszystkie dokumenty, musisz dostarczyć je do Okręgowej Komisji Wyborczej nie później niż do 4 grudnia. OKW mieści się w pokoju nr 23 Urzędu Miasta (pl. Zielony Rynek 11/13, budynek B, piętro II). Oczywiście nie musisz składać zgłoszenia osobiście, może to za ciebie zrobić szkoła, jeśli kandydatów znajdzie się w niej więcej.

Nasza redakcja przygotowała w formacie *.pdf dokumenty, które musisz po prostu wydrukować, wypełnić i podpisać lub dać do podpisania innym:

Dodaj komentarz