Autor: PP

Spot promujący włocławski ogólniak okazał się największym wygranym XII Festiwalu FilmAT w Warszawie. Produkcja zdobyła trzy statuetki.

Film „Baczyński ma się dobrze” powstał jako reklama Zespołu Szkół nr 4 im. Baczyńskiego. W produkcji oprócz uczniów wzięli udział nauczyciele, a także inni pracownicy szkoły i rodzice. Reżyserem filmu jest absolwent „Baczyńskiego” – Daniel Kucharski. Opiekunem produkcji realizowanej przez Wytwórnię Filmową Kalina była Joanna Skorupska, nauczycielka ZS4, nazywana „dobrym duchem” tego filmu.

Gala XII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych „FilmAT” odbyła się 9 listopada w gmachu SGH w Warszawie. Wytwórnię i szkołę reprezentowali na niej m. in. reżyser filmu oraz dyrektor „Baczyńskiego” – Anna Walczak. Cała społeczność Zespołu Szkół nr 4 nie kryje dumy z tego wyróżnienia. Jest to pierwszy sukces włocławskiej szkoły w festiwalu filmowym, który nie jest dedykowany typowo szkolnym formom filmowym.

Źródło: mat. pras. ZS4

„Baczyński ma się dobrze” zdobył łącznie trzy Statuetki „Turysty”, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich filmów nominowanych do nagród Festiwalu FilmAT. Produkcja promująca ZS4 zdobyła nagrodę w kategorii „Promotion of educational institutions and sience” oraz statuetkę za 2. miejsce w kategorii filmów dla młodzieży konkursu międzynarodowego. W konkursie produkcji polskich film „Baczyńskiego” zdobył Grand Prix.

Nasza redakcja podejrzewa, że ekipa z „Baczyńskiego” radość czerpała dwukrotnie – nie tylko dowiadując się o festiwalowym sukcesie, ale też kręcąc jedyny w swoim rodzaju spot.

(Za mat. pras. ZS4, fot. statuetek z mat. pras. FilmAT Festival)

Comments

Dodaj komentarz