Wiktoria Budzeniusz

Zakochana w muzyce, frytkach i dobrym kinie. Dociekliwa licealistka, wulkan energii. Lubię, kiedy wiele się dzieje.

Kinga Grzywacz, nauczyciel języka polskiego w LZK, zwyciężyła w miejskim etapie konkursu „Nauczyciel na medal”. Teraz powalczy o wakacje nad morzem!

Gazeta Pomorska pod honorowym patronatem Piotra Całbeckiego – marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, ogłosiła konkurs „Nauczyciel na medal”. Najbardziej cenieni i lubiani nauczyciele naszego województwa zostaną  uhonorowani wyjątkowymi nagrodami. Laureaci pierwszych miejsc we wszystkich trzech kategoriach otrzymają zaproszenie na 6-dniowy pobyt dla dwóch osób w luksusowym, rodzinnym Hotelu SPA Jantar w Ustce.

10 listopada o 20:30 zakończyły się eliminacje pierwszego etapu odbywającego się w miastach. Do ostatnich minut ranking dynamicznie się zmieniał. Uczniowie poszczególnych szkół, z wielkim przejęciem wysyłali SMSy, tworzyli wydarzenia, wspierając tym samym kandydaturę wybranego nauczyciela.

Ostatecznie, I miejsce we Włocławku w kategorii nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych zdobyła pani Kinga Grzywacz – nauczyciel języka polskiego w Liceum Ziemi Kujawskiej. W momencie zakończenia głosowania zdobyła 408 głosów.

Panią Grzywacz do konkursu zgłosiła klasa maturalna, która chciała zrobić wyjątkowy prezent, niespodziankę, na koniec swojej licealnej drogi. Jeden z uczniów owej klasy powiedział:

Panią Profesor Grzywacz charakteryzują dwie cechy – ponadprzeciętna wiedza oraz pasja, którą potrafi zaszczepić w swoich uczniach. Każdy potrafi dać czekoladki z okazji Dnia Nauczyciela, my postanowaliśmy inaczej wyrazić naszą sympatię do niej.”

Jak na wiadomość o zwycięstwie zareagowała sama zainteresowana? – Praca, ktorą wykonuję z niekłamaną radością, daje mi wiele szczęścia. Wczoraj przekonałam się, że istnieje także inny rodzaj satysfakcji – wynikającej z uznania ze strony uczniów, absolwentów, rodziców oraz znajomych mi osób – i tego właśnie doświadczam w tej chwili. Zwycięstwo w pierwszym etapie plebiscytu traktuję jako najwyższą ocenę mojej pracy – mówi „sorka” Grzywacz – Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że nauczyciel to „mistrz”, z którego autorytetem trzeba się zmierzyć a potem przekroczyć – tego oczekuję od moich uczniów.”

Zdeterminowani uczniowie stworzyli nawet plakat zachęcający do głosowania.

Etap wojewódzki rozpocznie się we wtorek 14 listopada i potrwa do piątku 24 listopada również do godziny 20:30.

Zachęcamy więc do wspierania naszego włocławskiego kandydata w kolejnym etapie!

Więcej na temat rankingu możesz przeczytać pod tym linkiem.

Dodaj komentarz