Lena Dąbrowska

Miłośniczka podróży, interesuje się trochę fotografią, trochę modą, trochę kulturą. Od tego roku uczennica Liceum Ziemi Kujawskiej, a swoją przyszłość zdecydowanie chce powiązać z dziennikarstwem.

 Au Pair to spełnienie marzeń wielu młodych dziewczyn. Jest to program wymiany kulturowej kładący nacisk na edukację; pozwala na spędzenie roku w innym kraju, jednocześnie opiekując się dziećmi rodziny goszczącej.

 10 listopada odbyło się spotkanie szkoleniowe z Agnieszką Kowalewską, włocławianką, współpracującą z Au Pair in America, która opowiadała o swojej przygodzie i zdradzała, jak spędzić rok z programem. Au Pair daje możliwość zwiedzania świata, szlifowania języka angielskiego do poziomu native speaker’a oraz ukształtowania własnego charakteru. Sam program jest mniejszym wydatkiem niż bilety lotnicze i inne kwestie związane z podróżą! Za 1390 zł możemy spędzić rok w Stanach Zjednoczonych. Wystarczy zarejestrować się na stronie, mieć 18-26 lat i doświadczenie w opiece nad dziećmi.

 Jak na razie Agnieszka jest jedyną konsultantką Au Pair pochodzącą z naszego miasta, ale może za sprawą promowania tego programu powiększy się liczba kandydatek na opiekunki dla dzieci.

 

Dodaj komentarz