Lena Dąbrowska

Miłośniczka podróży, interesuje się trochę fotografią, trochę modą, trochę kulturą. Od tego roku uczennica Liceum Ziemi Kujawskiej, a swoją przyszłość zdecydowanie chce powiązać z dziennikarstwem.

Od niedawna we Włocławku możemy cieszyć się namiastką tropikalnego lasu, a wszystko to za sprawą papugarni.
Od 10 czerwca 2017 r. na włocławskim Zazamczu przy ul.Budowlanych 3 funkcjonuje nietypowy punkt ornitologiczny – papugarnia „Kakadu” czynna od poniedziałku do soboty od godziny 10 do 18, a w niedziele od 11 do 18. Właściciele, pasjonaci papug, chcieli stworzyć w naszym mieście miejsce, gdzie możemy bezpośrednio obcować ze światem egzotycznych zwierząt. W punkcie tym zobaczyć można aż 9 gatunków papug (m.in. kolorowe konury,
słoneczne, najmniejsze rudosterki, zwariowane Kakadu różowe). Najczęściej papugarnię odwiedzają rodziny z pociechami i grupy zorganizowane, można wyprawić tam nawet imprezę urodzinową, a kontakt z tymi zwierzętami świetnie wpływa także na dzieci niepełnosprawne. Instytucja dba też o nasze ptaki, zimujące w Polsce; w papugarni rozdawane jest za darmo ziarno do karmników. Obowiązkowo powinni się tam udać wszyscy miłośnicy papug oraz ci, którzy chcieliby przybliżyć sobie ich świat.

Dodaj komentarz