13. października 2017r. w Lipnie w Miejskim Centrum Kultury odbył się wernisaż Anny Olszewskiej. Na wystawie można było zobaczyć abstrakcje, grafiki i portrety. W centrum zainteresowania artystki pozostaje człowiek, a obrazy z nim związane są najlepszym odzwierciedleniem jej emocji.

Niektóre znane osoby, które odwiedziły Lipno dostały od niej swoje portrety. Byli to m.in. Agata Passent, Piotr Adamczyk, czy Agnieszka Grochowska. Agata Buzek jest pierwszą osobą, która dostała taki upominek.

Artystka urodziła się i mieszka w Lipnie. Pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy w Skępem. Ukończyła pedagogikę. W wolnym czasie zajmuje się rysunkiem, grafiką i malarstwem. Jest to jej  największa pasja. Jej grafika „Pegaz” prezentowana była na międzynarodowej wystawie w Newcastle Upon Tyne w Anglii.

Anna Olszewska w wywiadzie z naszą redakcją przyznaje, że nigdy nie miewała chwil zwątpienia. Wszystkie jej prace wykonane są z pasją i przyjemnością. Jej pierwszą pracą było pomalowanie ściany połową jabłka w wieku trzech lat. Później zaczęła rozwijać swoje pasje, a rysunek stał się wszechobecny w jej życiu. Jest samoukiem, a wszystkie prace jakie tworzy są przede wszystkim dla niej. Nie potrzebuje aprobaty, czy pochwał aby realizować swoje projekty. Jednak bardzo jej miło kiedy ktoś podziwia jej obrazy i ciężki wkład w pracę.

Dodaj komentarz