Lena Dąbrowska

Miłośniczka podróży, interesuje się trochę fotografią, trochę modą, trochę kulturą. Od tego roku uczennica Liceum Ziemi Kujawskiej, a swoją przyszłość zdecydowanie chce powiązać z dziennikarstwem.

W pierwszy piątek października w świeżo wyremontowanym gmachu Liceum Ziemi Kujawskiej odbyły się tradycyjne otrzęsiny uczniów klas pierwszych; nowicjusze zostali włączeni do społeczności LZK-owiczów. 

Każda klasa miała za zadanie przygotować stroje inspirowane różnymi gatunkami muzycznymi; od rocka przez muzykę klasyczną,hip-hop, reggae i pop, na disco polo kończąc. Rozmaite konkurencje takie jak przeciąganie liny, pokaz mody czy quiz dotyczący wiedzy o najstarszym włocławskim liceum, wymyślili dla swoich nowych kolegów drugoklasiści. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i świetnie bawiły się podczas zawziętej rywalizacji. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy 1F, którzy znakomicie oddali klimat wielkich hitów disco polo. Nawet profesorowie dali porwać się do tańca w rytm polskich przebojów.

Z całą pewnością organizacja tego typu imprez sprzyja klasowej integracji i jest świetną odskocznią od sztywnej rutyny szkolnej.

           fot. Justyna Ciesielska/LZK

Dodaj komentarz